Warning: Illegal string offset 'filter' in /nfsmnt/hosting2_2/4/e/4e93e1d1-6068-477d-8853-35eff1efb657/zahram.sk/web/wp-includes/taxonomy.php on line 1404
Ľudová hudba Romana BarabasaŤažisko repertoáru hudby tvoria ľudové piesne z východného Slovenska, no poznajú a vedia zahrať i zaspievať aj ľudovky z iných regiónov Slovenska.

Ľudová hudba s obľubou hrá komponované skladby rôznych zábavných žánrov – operetnú hudbu, populárne operné melódie, skladby z oblasti džezu a šansónu z tvorby domácich i svetových autorov.
Hrávajú pri rôznych príležitostiach: spríjemňujú rodinné oslavy, životné jubileá, hrajú na plesoch, firemných večierkoch, no majú za sebou i niekoľko verejných koncertov pri rôznych mestských oslavách.

Ich doménou však ostávajú svadby. Hrajú na striedačku s DJ-jom, alebo rozširujú zoskupenie o ďalšieho člena – gitaristu, pričom akordeón menia za klávesový nástroj a kontrabas za basovú gitaru, čo umožňuje plnohodnotne zahrať i tanečnú hudbu.

Nástrojové vybavenie ľudovej hudby:
  • kontrabas, (basová gitara)
  • akordeón, (klávesové nástroje)
  • husle


Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.